FreshMail.pl

Patrick Lencioni

W poniższym opisie Patrick Lencioni autor książki “Efektywne Spotkania Biznesowe” opowiada między innymi o tym, że spotkania są jak papierek lakmusowy zdrowych organizacji. Przebieg spotkania powie więcej, niż dokumenty finansowe, specyfikacja produktu, czy informacje o udziale firmy w rynku. Wystarczy zaobserwować jak funkcjonują ludzie, jakie tematy są poruszane, czy są podejmowane decyzje, aby stwierdzić, czy mamy do czynienia ze zdrową organizacją.


Kyle, autor bloga the thedistilledman.com, przekazuje 8 pigułek, co zrobić by usprawnić spotkania. Punkt numer 8, mocno kojarzy mi się z amerykańskim stylem życia. Czy myślicie, że porada jest do zastosowania na polskim gruncie?


Spotkania powinny różnić się swoim charakterem. Inaczej powinny wyglądać spotkania tygodniowe, inaczej strategiczne. Na ogół spotkania tygodniowe oceniane są na 4 w 10 stopniowej skali, gdzie 10, oznacza klasa światowa. Poniżej przedstawiona jest struktura efektywnego spotkania, które w ocenie uczestników powinno dać co najmniej ocenę 8.

 


Strony

https://www.thebalancecareers.com/effective-meetings-produce-results-before-the-meeting-1918729§

https://www.businessinsider.com/amazon-jeff-bezos-two-pizza-rule-productive-meetings-2017-7?IR=T

https://www.themuse.com/advice/how-the-most-effective-leaders-get-what-they-want-out-of-meetings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018, efektywnespotkaniabiznesowe.pl

Realizacja: intype.pl

Ogarnij efektywnie własne spotkania! Zapisz się poniżej i odbierz narzędzie, którym realnie ocenisz silne i słabe strony Twoich spotkań!

Tylko konkrety o prowadzeniu efektywnych spotkań biznesowych!

Nowy materiał w każdy poniedziałek prosto do Twojej skrzynki. Zero spamu od nas!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Teampartners Krzysztof Bobiński z siedzibą w Zamieniu (05-500), przy ul. Szafranowej 7

FreshMail.pl